O zariadení


Zariadenia sociálnych služieb PATRIA, Zariadenie pre seniorov a Špecializované zariadenie v Drienoveckých kúpeľoch poskytujú sociálne služby pre občanov, ktorí sú v nepriaznivej sociálnej situácii a sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby. Zemepisne sa nachádzajú v okrese Košice – okolie, na trase z metropoly východu do Rožňavy, štátna cesta č.50 a to severne od obce Drienovec v malebnom údolí Miglinckého potoka.

 

 

V malebnom prostredí bývalých ľudoľvých kúpeov vzniklo v roku 2004 nové sociálne zariadenie pre starostlivosť o seniorov. Zariadenia sociálnych služieb PATRIA poskytujú sociálne služby ako neverejní poskytovatelia týchto služieb.

 

  


V trojpodlažnej budove ponúka ubytovanie pre 62 klientov. V zariadení pre seniorov je umiestnených 52 klientov a v Špecializovanom zariadení 10 klientov. Budova má 28 izieb. K dispozícii sú jedno-, dvoj-, troj- a štvorposteľové izby vybavené vlastným sociálnym zariadením. K dispozícii sú spoločné priestory, spoločenské miestnosti a výdajňa jedál. Súčasťou budovy je kaplnka, kde sa pravidelne konajú bohoslužby.

 

 

 

Areál sa nachádza uprostred rozsiahleho lesoparku. Táto oáza pokoja priam vyzýva k prechádzkam na čerstvom vzduchu. Pobyt u nás vám spríjemnia spoločenské podujatia - pravidelné koncerty mladých umelcov, májové kultúrne slávnosti a množstvo iných zaujímavých spoločenských udalostí.

 

 "Prežite jeseň vášho života s nami.
Presvedčíme vás, že v našom zariadení sa život nekončí – skôr začína!"